Załóż konto aby otrzymać 10% rabatu na pierwsze zakupy!
Twój koszyk 0 zł
Kategorie
PL / zł
Lista wpisów
Lista wpisów

Ochraniacze offroadowe na asfalcie, dlaczego nie?

13.03.2024
#MOTOCYKLE
#MOTOCYKL
#ODZIEŻ MOTOCYKLOWA
#OCHRANIACZE
#PROTEKTORY
#OFFROAD
#OFFROADOWE
#ZEWNĘTRZNE
#NA SPODNIE
#SPODNIE MOTOCYKLOWE
#JEANSY MOTOCYKLOWE
#KURTKA MESH
#ZBROJA
#BUZZER
#KURTKA LETNIA
#NA LATO
#OCHRONA
Obserwując różne fora internetowe w tematyce motocykli, odzieży i sprzętu, często trafiam na posty, zazwyczaj świeżych riderów, choć nie jest to regułą, o treści:
 
"Jakie ochraniacze zakładane na zwykłe spodnie polecacie albo coś zamiast kurtki do jazdy po mieście? Jeżdżę powoli i bezpiecznie."  
 
Odpowiedź: ŻADNE- z kilku powodów:
 
Ochraniacze zewnętrzne - offroadowe - jak sama nazwa wskazuje, nie są do użytku na asfalcie. Ich zadaniem jest ochrona przed uderzeniem, a nie przed ślizgiem.
Nawet przy szlifie niewielkiej prędkości wytwarza się temperatura, będąca w stanie stopić taki ochraniacz oraz zwykłe spodnie, nie wspominając już co zrobi z waszą skórą. 
 
Taki ochraniacz, zwłaszcza źle dobrany, może się obrócić w wyniku uderzenia i nie spełni przy tym swojej funkcji.
 
Zwykłe spodnie - rozerwą się w mgnieniu oka. Lepiej kupić nawet najtańsze jeansy motocyklowe,
które są wykonane ze wzmocnionego materiału (np. Kevral, Cordura) i gwarantują wysoką odporność na ścieralność na całej swojej powierzchni.
 
 
Niezależnie od tego jak powoli i bezpiecznie jeździsz, na drodze nie jesteś sam. Inni kierowcy mogą stworzyć sytuację niebezpieczną dla Ciebie lub być jej powodem. 
Dodatkowo, nawet podczas bezpiecznej i uważnej jazdy, jest szansa na uślizg któregoś z kół, np. przy najechaniu na namalowane znaki na jezdni, piasek na zakręcie lub dziura, której nie zauważysz w porę aby ją ominąć.
 
To samo tyczy się wybierania zbroi zamiast kurtki do jazdy latem.
Fakt, jest przewiewnie, przyjemnie i żadna kurtka nas nie dogrzewa w pełnym słońcu, podczas postoju na światłach. Jest przyjemnie do pierwszego paciaka.
Są kurtki, typowo letnie wykonane z tkaniny Mesh (np. Shima Mesh Pro, Ozone Jet II Lady), która dzięki specjalnemu splotowi włókien, jest wystarczająco przewiewna, nie tracąc przy tym na bezpieczeństwie. 

                           

Oczywiście każdy sam decyduje o tym w czym jeździ - czy to w pełnym ekwipunku, czy na zdrapkę.
 
Ja jednak zawsze twierdzę, że lepiej mieć cokolwiek, niż nie mieć nic co Cię ochroni. Mimo wszystko, nawet te "cokolwiek" powinno być odpowiednio przemyślane, bo czasami może zaszkodzić bardziej, niż pomóc.
 
Dlatego, bądźmy świadomi co kupujemy i co zakładamy.
 
Bądźmy świadomi naszego bezpieczeństwa na drodze!✌